Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Instagram w Pigułce

Początki:

Instagram to dziś jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Jego historia sięga roku 2010. Został założony przez Kevina Systroma i Marka Kriegera. Jego nazwa to połączenie słów instant camera i telegram. Jego założeniem było umożliwienie dzielenia się zdjęciami i krótkimi nagraniami użytkownikom na całym świecie. Początkowo był to jeden ze start-upów powstałych na początku XXI wieku w Dolinie Krzemowej. Służył to zamieszczania zdjęcia z aktualną lokalizacją danego użytkownika, by umożliwić jego znajomym (obserwujący) dołączenie do niego. Z czasem twórcy dostrzegli jednak, iż jego fenomen nie polega na lokalizacji, a samych zdjęciach i to właśnie do nich ograniczyli aplikację. Aktualnie towarzyszy nam ona na co dzień. Jest dostępna w 33 językach i należy do grupy Facebooka. Była też pierwszą aplikacją mobilną wycenioną na miliard dolarów. 

Charakterystyka:

Aktualnie Instagram służy do przekazywania treści wizualnych, audiowizualnych, a niekiedy również tekstowych. Jednak to obraz gra kluczową rolę. Aplikacja umożliwia obserwowanie poszczególnych użytkowników, lokalizacji lub hashtagów oraz dzielenie się własnymi publikacjami.

Najważniejszym miejscem Instagrama jest Newsfeed. Jest to w pewnym sensie tablica aktualności, gdzie wyświetlane są posty obserwowanych użytkowników, lub wybrane za pomocą algorytmu, na podstawie najchętniej wyświetlanych, lubianych lub zapisywanych przez nas treści. Równie ważne są stories, dzięki którym użytkownik może wrzucić relację w postaci nagrania, zdjęcia, gifu, wpisu, relacji na żywo itp. na 24 godziny. W przypadku zapisania stories na profilu będą one dostępne cały czas. 

Instagram stale się rozwija i oferuje coraz więcej możliwości. Aktualnie poza klasycznymi publikacjami i stories można dzięki niemu oglądać dłuższe nagrania, zapisane jako IGTV, czyli Instagram TV, robić zakupy poprzez zakładkę Sklep, tworzyć listy życzeń z zapisanych produktów, zapisywać interesujące nas publikacje. Jest on także dobrym miejscem na reklamy, szczególnie te wizualne. Wrzucając swoje zdjęcie, można też oznaczyć na nim innych użytkowników, lokalizację, edytować je, nałożyć filtr, zorganizować zbiórkę pieniędzy i udostępnić jednocześnie w innych mediach społecznościowych. Jak każdy portal posiada również czat, za pomocą którego można pisać z innymi użytkownikami, wysyłać zdjęcia i udostępniać publikacje. 

Dlaczego Instagram tak szybko zyskał popularność?

Przede wszystkim dlatego, że aplikacja jest darmowa. Ludzie lubią oglądać i tworzyć piękne zdjęcia. Jest to możliwe i proste, dzięki filtron oferowanym przez Instagram. Stanowi także doskonałe miejsce do promocji swojej firmy, bądź marki osobistej. 

Jak skutecznie działać?

Wielu badaczy mediów społecznościowych spiera się, co jest ważniejsze – ilość czy jakość. Jedni twierdzą, że sukces w sieci tkwi w częstych publikacjach, widoczności. Inni zaś uważają, że lepiej publikować rzadziej, lecz skupić się na merytoryce i wyjątkowości posta. Sukces Instagrama tkwi zaś w regularności. By algorytm zapamiętał danego użytkownika, publikacje należy wrzucać w konkretne dni o wyznaczonych godzinach. Jest to dość prosta zasada. Niestety wystarczy jeden mały błąd – pomyłka w dacie lub godzinie, by stracić zasięgi. 

Złotym środkiem jest zamieszczanie nie więcej niż jednego posta dziennie i nie mniej niż 3 w tygodniu. Na podstawie prób i błędów możemy określić, w jakich godzinach nasza grupa odbiorców jest najbardziej aktywna i właśnie wtedy publikować. Warto mieć na uwadze, że statystyki Instagrama mogą być niedokładne i dużo zależy tutaj od specyfiki naszego grona odbiorców. 

Wybierając zdjęcie lub materiał wideo, należy pamiętać o jednej z cech Instagrama, dzięki której zyskał popularność – skupia wzrokowców, ludzi, którzy lubią patrzeć na wysokiej jakości fotografie i nagrania. Jeśli zadbamy o dobrą rozdzielczość, odpowiedni układ, kolorystykę i ład, zyskamy rzetelnych odbiorców i nie zawiedziemy dotychczasowych obserwatorów. 

Dlaczego hashtagi są ważne?

Wielu użytkownikom zdarza się, że dobierane przez nich hashtagi nie przynoszą efektów. Warto pochylić się nad tym tematem, gdyż właśnie odpowiednie znaczniki pod postami pozwalają dotrzeć użytkownikom do osób, które ich nie obserwują i znacznie zwiększyć zasięgi. W pierwszej kolejności należy pamiętać, aby umieszczać je po postami, nie w komentarzach. Ważny jest też wybór odpowiednich – na początek warto skorzystać z tych najpopularniejszych, jak np. #love #music #fun #polishgirl #polishboy. Zmieniaj je za każdym razem, gdy wrzucasz post. Tylko nowe hashtagi działają efektywnie. Instagram sam podpowiada, które najlepiej wybrać, gdyż wyświetla przy wybranym słowie liczbę osób, która już z niego skorzystała. Wybór jest oczywiście jasny – stawiamy na te najpopularniejsze.

Co wzmacnia wizerunek?

Świetną formą kontaktu z odbiorcami są stories. Pomagają one nawiązać rzeczywistą relację z odbiorcami. Dzięki możliwości prowadzenia w nich relacji na żywo, zamieszczania quizów i ankiet, lub przekierowywania na inne strony za pomocą linków, w przypadku odpowiednio popularnych kont, obserwujący są wciągani do interakcji. Buduje to więź między jedną a drugą stroną. Jest to też świetny sposób, by wzbudzić u odbiorców poczucie współtworzenia danego profilu, np. wrzucając kilka zdjęć z pytaniem, które będzie najlepsze. Publikowane treści także tutaj muszą pojawiać się regularnie, z dbałością o estetykę. Mają za zadanie przyciągnięcie, a nie zniechęcenie odbiorców. 

Warto podkreślić, iż relacje można zapisywać jako wyróżnione. Wtedy obserwujący będą mogli powrócić do nich w dowolnym monecie. Najlepiej poukładać je tematycznie i nazwać każdą z grup relacji.

Na poprawę wizerunku mogą wpłynąć także like i komentarze. I to nie tylko pod naszymi postami. Warto komentować i reagować na publikacje profili o dużej liczbie obserwujących. W ten sposób łatwo zwrócić na siebie uwagę i zdobyć kilku followersów. Im więcej reakcji zdobędzie dany komentarz, tym wyżej będzie notowany, a tym samym bardziej widoczny. Są jednak pewne limity, których lepiej nie przekraczać. Jeśli dziennie przekroczymy liczbę polubień 100 zdjęć, algorytm Instagrama może odpowiedzieć blokadą konta. 

O czym warto pamiętać, tworząc profil?

W pierwszej kolejności należy wybrać nazwę. Powinna być ona prosta i krótka. Jeśli będzie zawierała zbyt dużo cyfr i znaków, trudno będzie ją zapamiętać. Istotny jest także opis profilu i wybór kategorii. Tutaj także powinno być krótko i zwięźle. Z odbiorcami można kontaktować się zarówno przez Instagrama, jak i maila. Wtedy przy tworzeniu konta należy podpiąć pod nie swój e-mail. 

Warto w tym miejscu wspomnieć o profilu profesjonalnym. To właśnie on daje możliwość wyboru kategorii. Dzięki niemu można śledzić zasięgi i reakcje odbiorców na poszczególne publikacje oraz pozyskać niektóre dane na ich temat. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ciekawą opcją jest IGTV. Jest to w pewnym sensie odpowiedź na opcje oferowane przez inne portale, jak Snapchat, Facebook i YouTube. Stanowi ona zakładkę, w której znajdują się wszystkie filmy trwające dłużej niż 60 sekund. Trafiają tam także zapisane transmisje live. 

Kolejną ciekawą opcją jest Instagram Reels, gdzie można zamieszczać krótkie, 15-sekundowe filmiki z podkładem muzycznym, będące konkurencją dla TikToka. 

Publikując zdjęcia na Instagramie, warto wcześniej poddać je obróbce w profesjonalnym programie. Robi tak większość popularnych użytkowników. Publikacje wyglądają wtedy znacznie lepiej niż, które poddano wyłącznie filtrom oferowanym przez aplikację. 

Tworząc profil i wybierając posty, pamiętajmy o ich spójności. Jeśli odpowiednio dobierzemy kolorystykę, odcienie i ramki, wrzucane przez nas zdjęcia stworzą spójną siatkę. Estetyczny profil znacznie łatwiej przyciągnie odbiorców, niż przypadkowo wrzucane zdjęcia. Na szczęście na rynku jest aktualnie sporo aplikacji ułatwiających to zadanie. Analizują one zdjęcia, zanim je opublikujemy pod kątem spójności z pozostałymi wpisami. 

Jednym z zabiegów pozwalających pozyskanie użytkowników jest tzw. follow – unfollow. Oznacza to, iż zaczynamy obserwować jakiś profil, a gdy jego posiadacz odwdzięczy się tym samym, my przestajemy go obserwować. On jednak nie zauważy tego od razu, dzięki czemu zostanie na danym koncie na dłużej. Brzmi to dość brutalnie, jednak wybicie się na Instagramie w dobie jego rozkwitu bywa niezwykle trudne. 

Wszystkie te działania podpowiedzą jak promować swoje konto na Instagramie. Nie jest to jednak proste. Czasem lepiej powierzyć tego typu działania profesjonalistom. W Content Media zajmiemy się promocją Twojej firmy, marki lub prywatnego konta w dowolnie wybranym medium społecznościowym. 

 

Masz pytania? Umówmy się na konsultację!

Identyfikacja i branding

Projektujemy materiały reklamowe na potrzeby druku oraz kampanii internetowych. Sprawiamy, że są skutecznymi narzędziami promocji.

Pomagamy tworzyć i zmieniać marki. Współpracujemy zarówno z firmami, które dopiero chcą zaistnieć na rynku, jak i z tymi, których przestarzały wizerunek i bałagan w materiałach reklamowych, negatywnie wpływa na zaufanie odbiorców. Za pomocą profesjonalnej identyfikacji wizualnej pomożemy Ci nie tylko wyróżnić Twój brand, ale również zdefiniować jak powinien być postrzegany.

Content Marketing

Tworzymy wyjątkową strategię marketingową, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i utrzymać ich zainteresowanie. Dbamy, by regularnie tworzone i udostępniane przez nas treści były atrakcyjne i dopasowane do poszczególnych marek.

Przygotowujemy najważniejsze materiały:

 • 20 publikacji (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Google)
 • 4 reklamy (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Google)
 • 2 tła (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Google)
 • Oferta w formacie PDF i HTML
 • Grafika konkursu i wydarzenia (Facebook, Instagram, Linkedin)

Strategie marketingowe i konsultacje

Potzrebujesz uporządkować cele i kierunki działań marketingowych swojej firmy? Wiesz, co chcesz osiągnąć, ale nie w jaki sposób do tego dotrzeć? Nie jesteś sam. Zapraszamy Cię do skorzystania z naszych konsultacji z ekspertami ds. strategii marketingowych. Podczas wspólnych spotkań odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię pytania i doradzimy jak pokierować marketingiem Twojej firmy. 

Możesz również zamówić strategię marketingową, w wyniku czego otrzymasz treściwy dokument kierunkujący działania firmy na długi okres.

LinkedIn Get LeadIn

Zajmujemy się pełną obsługą, która obejmuje publikacje, relacje, audio interview, interakcje z innymi użytkownikami, tworzenie i obsługę wydarzeń i konkursów, ustawienia kampanii reklamowych, remarketing oraz budowanie relacji z użytkownikami poprzez rozmowy, wysyłanie zaproszeń i odpisywanie.

Analizujemy Twój biznes i konkurencję, dostosowujemy wygląd profilu, określamy grupy docelowe, tworzymy treść wieloetapowej komunikacji.

Google AdWords

Kampanie reklamowe Google Ads (Google Adwords) to gwarancja dotarcia do użytkowników dokładnie w momencie, gdy wyszukują Twojego produktu lub usługi.

  • Rodzaje kampanii:
  • Kampanie w wyszukiwarce (Search)
  • Kampanie Google Display Network (GDN)
  • Kampanie YouTube
  • Kampanie produktowe (PLA)
  • Reklama mobilna
  • Kampanie zagraniczne

Facebook Booster

Każdy nowy fan zaobserwuje Ciebie samoczynnie, możesz skupić się na zdjęciach bo my zajmiemy się promocją profilu.

– Na początek określamy grupę docelową
– Stawiamy na użytkowników z Twojego regionu (kraj, województwo, miasto)
– Przez 24/7 podejmujemy z nimi interakcję
– Generujemy setki powiadomień like&follow z twojego konta
– Wywołujemy ciekawość i organiczne wizyty na profilu
– W ten sposób zyskujemy 500-1200 obserwujących miesięcznie
– Trafiamy do fanów Twojej konkurencji

Obsługa Social Media

Jesteśmy Twoimi rękoma w takich mediach, jak: Facebook, Instagram, Linkedin, YouTube, Twitter, Google

Asystent Social Media polega na wykonywaniu działań takich jak:
– publikacje
– relacje
– audio interview
– interakcje z innymi użytkownikami
– tworzenie i obsługa wydarzeń i konkursów
– budowanie relacji z użytkownikami (wysyłanie zaproszeń i wiadomości, odpisywanie)

Budujemy strategię marki osobistej. Tworzymy kreacje wizualne i działamy za Ciebie. Dzięki nam oszczędzasz czas, jesteś spokojny o wirtualną część Twojego osobistego brandu, a widoczność i aktywność w sieci przynosi Ci nowych klientów.

YouTube Booster

 • Gwarantowane 100 000 wyświetleń
 • Uzyskanie rzeczywistych Polskich wyświetleń
 • Zwiększenie liczby wyświetleń kanału w YouTube
 • Optymalizacja słów kluczowych, kanału i filmów na YouTube
 • Analiza YouTube Analytics
 • Zestawienie statystyk dotyczących osiągniętych wyników
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy

SEO

Strony internetowe pozycjonujemy wyłącznie przy użyciu bezpiecznych metod. Stosowane przez nas metody SEO gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo, jednocześnie wykluczając ryzyko nałożenia filtra Google. Przygotowujemy zestawienie słów kluczowych, które będą najskuteczniejsze w promowaniu i pozycjonowaniu firmy w sieci. Dzięki temu prowadzone przez nas strony osiągają najwyższe wyniki wśród organicznych wyszukiwarek internetowych.

Instagram Booster

Każdy nowy fan zaobserwuje Ciebie samoczynnie, możesz skupić się na zdjęciach bo my zajmiemy się promocją profilu.

– Na początek określamy grupę docelową
– Stawiamy na użytkowników z Twojego regionu (kraj, województwo, miasto)
– Przez 24/7 podejmujemy z nimi interakcję
– Generujemy setki powiadomień like&follow z twojego konta
– Wywołujemy ciekawość i organiczne wizyty na profilu
– W ten sposób zyskujemy 500-1200 obserwujących miesięcznie
– Trafiamy do fanów Twojej konkurencji

Strony i sklepy internetowe

Nasze strony posiadają właściwą konstrukcję i intuicyjną obsługę, konstrukcja umożliwia znalezienie strony w wyszukiwarkach oraz jej pozycjonowanie. Zapewniamy przejrzystość często zagmatwanego i niejasnego krajobrazu cyfrowego. Dbamy o Twój design, tworząc nowoczesny i indywidualny projekt graficzny. Dopasowujemy stronę pod urządzenia mobilne. Dzięki certyfikatowi SSL oraz pomocy on-lina, dbamy o bezpieczeństwo stron. Stosowany przez nas panel CMS jest zaś gwarancją prostej obsługi.